5.00 / 1 oy

Windows 10'da birden fazla masaüstü kullanmak

MacOS bilgisayarların en sevdiğim özellikleri, yanyana birden fazla masaüstü kullanabilmenize olanak sağlaması. tarayıcı ya da müzik uygulamalarınız için birbirinden tamamen bağımsız masaüstü ekranları oluşturabiliyorsunuz. Bu özellik, Mac bilgisayarlarınkine benzemekle birlikte tam olarak aynı olmayacak şekilde Windows bilgisayarlarda da var. Örneğin word ve excel programlarınız için bir masaüstü, video düzenleme araçları için ayrı bir masaüstü vb kullanmak istiyorsanız Windows tuşu ile tab tuşuna aynı anda basın ve masaüstü ekle seçeneğine basarak istediğiniz kadar masaüstü ekleyebilirsiniz.

windows birden fazla masaüstü

Aynı anda örneğin iki (ya da daha fazla) bağımsız masaüstü ile çalışmanın size nasıl faydası olacağını düşünüyorsanız bu şekilde kullanabilirsiniz, örneğin patronunuz geldiğinde açık olan kağıt oyununu kapatmamak ve hiç görünmeden başka bir masaüstünde açık kalmasını isterseniz elinizi hızlı masaüstü değişim kısayollarına alıştırabilirsiniz :)

oissende

21.05.2020 03:21

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10'da birden fazla masaüstü kullanmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.