5.00 / 1 oy

Windows 10 kmode exception not handled Hatası ve Çözümü

Windows 10 kurulu bilgisayarımda sık sık mavi ekran gelmeye başladı ve ekranda da kmode exception not handled yazıyordu. Eski bir bilgisayar ve çok da sık kullanmıyorum ama yine de çok zamansız anlarda çöktüğü ve içinde de çalışma dosyaları olduğu için bu hatayı çözmem gerekti ve yarım gün uğraştırdıktan sonra hatayı da çözmeyi başardım. Bu yazıda da hatanın çözümü konusundaki deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Windows 10 kmode exception not handled hatasının neden alındığı konusunda internette çok fazla bilgi kirliliği var. Hata log'larına kadar baktım ama forumlardan da log'lardan da hayır gelmeyince tüm dosyalarımı yedekleyerek windows 10'u güncellemeye karar verdim.

Windows 10, çok fazla güncelleme isteği gönderdiği için tüm update'leri her seferinde kapatıyordum ve içinde kurulu olan Windows 10 sürümü de muhtelen birkaç yıllık bir Windows 10 versiyonuydu. Windows 10'un tüm güncellemeleri denetlemesini sağladım ve tüm güncellemeleri yaptıktan sonra da aygıt yöneticisinden tüm önemli donanımların sürücülerini güncelleştirdim. Sonuç olarak mavi ekran hataları sona erdi ve hatayı da kökünden çözmüş olduğumu düşünüyorum. Eğer güncelleme yaparken hata alsaydım ya da mavi ekran hataları gelmeye devam etseydi bir sonraki çözüm fikrim sıfırdan windows 10 kurmak olacaktı ki neyse ki gerek kalmadı.

Sonuç olarak Windows 10 kmode exception not handled hatası alıyorsanız öncelikle ne olur ne olmaz diyerek tüm önemli dosyalarınızı yedekleyin. Sonra da windows 10'un tüm güncellemelerini yapın. Sorun muhtemelen çözülecektir.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Windows'ta Dosya Kopyalanamıyor Yol Çok Derin Hatası ve Çözümü

bkz: Windows Yazıcı Hatası - İşlem Tamamlanamadı

bkz: Page Fault in Nonpaged Area Hatası Windows 10

bkz: Windows cannot be installed to this disk hatası

bkz: Spotify download klasörü Windows'ta nerededir?

bkz: Windows'ta F1 tuşunu tamamen iptal etmek?

tolgatolgar

25.03.2021 20:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10  kmode exception not handled Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.