5.00 / 1 oy

Web sitesine whatsapp chat eklemek

Whatsapp işletmeler için de bireyler için de mesajlaşmanın ve dosya paylaşmanın en pratik yolu oldu. İnternet siteleri whatsapp destek hatlarının numaralarını eklemekle yetiniyorlar ama whatsapp aslında direk olarka bir telefon numarasına tarayıcı üzerinden bağlanmaya ve mesaj göndermeye izin veriyor.

Aşağıdaki linki inceleyelim:

<a target="_blank" href="https://web.whatsapp.com/send?phone=+905321234567&text=merhaba%20https://www.google.com">Whatsapp destek hattı</a>

Bu linke tıklandığında tarayıcı üzerinde otomatik olarak yeni bir sekme açılacak ve whatsapp'ın tarayıcı uygulaması olan web.whatsapp.com adresine yönlenecektir. Ama buradaki asıl espri, linke query ile eklenmiş olan phone ve text içerikleridir. Bu sayede telefon numarası otomatik olarak aktif olacak (umarım deneme için eklediğim telefon numarası kimseye ait değildir) ve mesaj olarak da merhaba diyecek ve yanında da google'ın linkini koyacaktır. Yani telefon numarasını ve mesajı query ile göndermek bu sayede mümkün. Zaten whatsapp'ın linkleri otomatik tanıma özelliği de olduğu için buraya bir daha html kodu yazmaya gerek yok.

bora34

19.12.2019 09:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Ekim 2021 07:34
    0

    herhangi bir internet sitesinin içerisinde whatsapp ile doğrudan entegre bir chat ekranı gördüğümü hatırlamıyorum zaten, ama tıklandığında o firmaya ait whatsapp numarasına önceden tanımlı bir mesajı gönderen entegrasyonlar çok sayıda var. bu da kolay bir işlem olmasından kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Web sitesine whatsapp chat eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.