5.00 / 1 oy

VirtualBox System Tray İçinde Gizlemek

VM VirtualBox ile sanal makine oluşturduğumda asıl makinemde çalışan VirtualBox ekranı beni çok rahatsız ettiği için elim hep sağ üstteki çarpı düğmesine gidiyor, bu sefer de VirtualBox tamamen kapanmış oluyor. VirtualBox programını Windows'un sağ alt kısmındaki System Tray içinde gizlemek istiyorum ama ayarlar içinde böyle bir özellik bulamadım. Bu kadar sık kullanılan bir programın outlook gibi gizlenebilir olma özelliği mutlaka zaman içinde geliştirilmiştir diye düşünüyorum ama yoksa bile bir şekilde bu özelliği VirtualBox'a eklemek ve programı yer kaplamaması için açık uygulamalar arasından çıkartarak sağ alt tarafa atabilmenin bir yolu var mı?

Edit: Yabancı forumlarda da çok tartışılmış bu konu ama bir çözüm üretmemişler. Çalışan programları gizleyen windows uygulamaları kullanılabilir belki ama ne gerek var bu kadar uğraştırmaya?

Öz Hakiki Bumblebee

09.09.2020 13:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
VirtualBox System Tray İçinde Gizlemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.