5.00 / 1 oy

Uzun boylu insanlar için rahat binebilecekleri araba tavsiyesi

Uzun boylu birisi olarak araba seçmek, bedeni olmayan kıyafet seçmek gibi geliyor bana maalesef. Hatchback arabalar ve C sınıfı araçların çoğuna maalesef sığamıyorum ve D sınıfı araçlarda bile (BMW 3 serisi gibi) sürücü koltuğunun arka kızak mesafesi kısa olduğu için ayaklarımı tam olarak sığdırmakta zorlanıyorum ve sürebilmek için koltuğu da geri yatırmak durumunda kalıyorum. E sınıfı araçlar bu konuda daha geniş yaşam alanları sunuyorlar ama yeni model E sınıfı araçların (BMW 5 serisi, Mercedes E serisi, Audi A6, Volvo S80-90 gibi) fiyatları lüks ev fiyatlarına eşdeğer duruma geldiği için bu segmentten araç seçebilmek de pek mümkün görünmüyor. SUV tarafında da Compact SUV olarak tanımlanan ara formda yine uzun boylu insanlar pek düşünülmemiş, üst segmentlere çıktıkça fiyatlar da gittikçe daha da üzüyor. 1.90 ve üstü boya sahip kullanıcılar için rahat sığabilecekleri ve inip binerken zorlanmayacakları bir araba tavsiye edebilecek olan var mı?

paratoner

02.04.2020 07:36

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Haziran 2022 11:40
    0

    hatchback arabaların ön koltukları sanki daha fazla geriye gidebiliyor gibi geliyor bana, örneğin bmw 3 serisi gibi arabalar sedan olmasına rağmen tavanı da biraz alçak ve koltuk da fazla geri gitmediği için 1.85 üzeri birisinin boynunu kırmadan oturması çok zor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uzun boylu insanlar için rahat binebilecekleri araba tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.