5.00 / 1 oy

Ultimaker Cura'ya eklenti kurmak (Marketplace)

Ultimaker Cura için de tarayıcılarda alışkın olduğumuz gibi üçüncü parti olarak geliştirilen eklentileri Marketplace içerisinden kurmak mümkün. Faydalı eklentilere geçmeden önce Marketplace'ten nasıl eklenti kurulabileceğini paylaşmak istiyorum.

1. Ultimaker Cura'ya daha önce kayıt olmadıysanız ücretsiz olarak kayıt yapın, email adresinizi onayladıktan sonra da giriş yapın. Bu sayede hem tarayıcıda, hem de Cura'da oturum açmış olacaksınız.

2. Sağ üst kısımda yer alan Marketplace butonuna tıklayın.

ultimaker cura marketplace

3. Ben kendi Cura programıma Settingss Guide eklentisini (plugin) kurmak istediğim için bu eklentiyi seçiyorum. Bu ekranda eklentinin geliştiricisi, toplam indirme sayısı ve son güncellenme tarihi gibi bilgileri görebilirsiniz.

cura settings guide

4. Install butonuna tıkladıktan sonra gelen pencerede Agree butonuna tıklayarak sözleşmeyi kabul ediyorum.İşlem tamamlandığında gelen pencerenin sağ altındaki Quit Ultimaker Cura butonuna tıklıyorum. Program kapanmış oluyor ve geri açtığımda da eklenti kurulmuş oluyor.

5. Ultimaker Cura'yı tekrar açtıktan sonra sol üstteki menüden Extensions menüsü altında eklediğim eklentiyi görebiliyorum.

ultimaker cura extensions

cuneytsaglam

07.05.2020 17:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ultimaker Cura'ya eklenti kurmak (Marketplace)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.