5.00 / 1 oy

The ':' character, hexadecimal value 0x3A, cannot be included in a name hatası ve çözümü

Instagram'da ürün satışı yapmak ve internet sitenizdeki ürünleri bir xml dosyasından çekebikmej için google based bir xml dosyası oluşurmanız gerekebilir. Google bazlı xml dosyalarında g:price ve g:brand gibi xml alanları var, ama sorun şu ki C# ve ASP.NET ile xml dosyası oluştururken : gibi karakterler kullanmanız hata oluşmasına neden oluyor.

The ':' character, hexadecimal value 0x3A, cannot be included in a name

İnternette araştırma yaptığınızda bu problemi aşabilmek için XElement içerisinde yer alan çift nokta karakterlerini XNamespace ile replace edebileceğiniz bilgisi var. Ama kendi adıma hata almaya devam etmek için mecburen ürettiğim ve çözüm olarak da işe yarayan bir alternatif yol tavsiye etmek için bu başlığı açıyorum.

- Çift nokta karakterlerinin yerine geçici olarak başka herhangi bir yerde geçmesi mümkün olmayan bir yazı yazın, örneğin ciftnokta gibi. Bu durumda g:price yerine gciftnoktaprice yazmanız gerekecek.

- Tüm XElement'leri ve Attribute'ları tamamladıktan sonra son aşamada "ciftnokta" ile ":" karakterlerini replace ettiğinizde hata almadan çift nokta karakterinizi xml içerisinde kullanmış olacaksınız.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: XML'de Namespace prefix g on image_link is not defined hatası ve çözümü

bkz: XElement'e Atrribute Eklemek (C# ve ASP.NET)

bkz: XML'i JSON'a Dönüştüren Uygulama Tavsiyesi

bkz: Php'de Url'den XML Dosyası Okuma Hatası

bkz: Excel'de xml dosyası nasıl açılır?

bkz: PHP CSV Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümü

mbologlu

07.05.2021 03:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
The ':' character, hexadecimal value 0x3A, cannot be included in a name hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.