5.00 / 1 oy

Spotify Premium'da indirdiğim parçalar kendiliğinden siliniyor

Spotify premium üyesiyim. Ev, ofis, telefon derken birden fazla cihazda spotify kullanıyorum. Ancak sürekli olarak indirdiğim dosyalar kendiliğinden kayboluyor (downloaded seçimi kendiliğinden kapanıyor). Her defasında binlerce parçayı tekrar indirmek zorunda kalıyporum. Önceleri sanırım yanlışlıkla download özelliğini ben kapatmışımdır diye düşünüyordum çünkü haftalık keşif ya da latest releases gibi playlist'ler sürekli olarak güncellendiği için bazen kazara download tuşuna bastığımda tekrar basarak indirmemesini söylemem gerekiyor, ama kendi favoriler albümümde böyle bir durum olmadığına artık eminim. Peki neden spotiify benim indirmelerimi kendiliğinden siliyor olabilir?

melis

12.05.2019 13:08

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 12 Mayıs 2019 17:47
  0

  Aynı problemi ben de çok defa yaşadığım için yanıt verebilirim. Araştırmalarım sonucu Spotify kendi sayfasında da bu konu hakkında sıkıntı yaşayabilecekleri ihtimalleri aşağıdaki şekilde paylaşmış:

  - Sotify, aynı hesaptan giriş yapmış 5 cihazdan fazlasına izin vermiyor, bunun için de indirme yaptığınız cihaz sayısı 5'ten fazlaysa kendisi silmiş olabilir. Siz de 3 cihazınız olduğunu söylüyorsunuz ama tablet vb. diğer cihazlarınızı da gözden geçirin isterseniz

  - Spotify'ın 30 gün kuralı adında bir kuralı var. Eğer bir hesaptan 30 gün boyunca giriş yapmazsan spotify üyeliğini devam ettirmek istemiyor olabileceğini düşünüyor

  - Spotify'ı kaldırıp tekrar kurunca da indirilmiş dosyalar siliniyor

  - Telefonlardaki SD kartlar bozulunca ya da yuvasından çıkınca da indirilmiş şarkılar siliniyor, ya da okunamamış oluyor

  - Spotify'ın sayfasında yazmasa da spotify bir hsabın birden fazla cihazda kullanılmasını zaten pek desteklemiyor. Bunun için de aynı IP'den bağlanan cihazlar için aynı evdeki kişilere aile paketi adında b,r ürün çıkarttılar. Eğer şifrenizi bir arkadaşınıza, hala oğlunuza ya da sevgilinize verdiyseniz spotify bu kullanımı da art niyetli olarak değerlendiriyor olabilir. Çözüm olarak şifrenizi değiştirin ve az sayıda cihazdan bir süre tekrar kullanmayı deneyin. Benim problemim bu şekile çözlmüştü en azından.

 • 17 Mayıs 2019 20:37
  0

  aynı problemi ben de uzun süredir yaşıyordum, sonra aynı şekilde şifremi verdiğim bir arkadaşımın cihazının adını gördüm bağlı spotify cihazı olarak ve jeton düştü. tüm cihazlardan çıkış yapın ve şifrenizi değiştirin. eğer kullandığınız cihaz sayısı çok fazla değilse problem tekrarlamayacaktır

 • 24 Mayıs 2019 04:02
  0

  spotify hesabınızı nek kadar çok cihaza kurarsanız playlist'leriniz her cihaz açmada her bir cihaza tekrar indirilecek anlamına gelir bu, çok cihaza kurmak da sonunda internet bağlantınızın spotify tarafından işgal edilmesi sonucuna yol açıyor, sadelik mutluluktur.

 • 23 Mayıs 2019 18:41
  0

  ben de artık spotify kullandığım cihaz sayısını azalttım. playstation'dan spotify dinleme fikri başlarda çok güzel geliyordu ama hiç kullanmayınca maksimum cihaz sayısını da dikkate alarak sildim. akıllı televizyonlar da bence müzik dinlemek için değiller, eğer kablosuz bir bluetooth speaker'ınız varsa telefonunuzla eşleyerek telefonunuzdan yönetmeniz daha mantıklı ve pratik.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify Premium'da indirdiğim parçalar kendiliğinden siliniyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.