5.00 / 1 oy

Siteye Infinite Scroll özelliği nasıl eklenir?

Facebook'taki akış kısmı siz sayfayı aşağı doğru kaydırdıkça belirir ve sonsuza kadar da bu yeni feed'lerin yüklenmesi devam eder, bu sayede de siteler bir anda binlerce mesajı yükleme yükünü kaldırmak yerine kullanıcılar talep ettikçe arka planda yüklemeler gerçekleştirirler ve hem kullanım kolaylığı açısından (scroll asla çok fazla şişmez) hem de site performansı açısından kazan kazan bir durum olur. Bu yazılımsal teknolojiye de internet siteleri için infinite scroll adı veriliyor.

Benim hazırladığım platform bir sosyal medya mecrası değil, bir e-ticaret sitesi ve binlerce ürünü (en azından modeli) tek seferde yüklemek istemiyorum, bunun yerine kullanıcı sayfayı aşağı kaydırdıkça her satırda 4 tane olan üründen 4 satır daha üreterek hem kullanıcının siteden çıkmasını engellemek; hem de sunucuları fazla yormadan hızlı bir gezinim deneyimi sunmak istiyorum. Sitenin sunucu tarafını php ile geliştirdim ama infinite scroll kullanımı tarayıcı tarafında gerçekleştiği için javascript ya da jquery ile hazırlanması gerektiğini tahmin ediyorum. Sitede infinite scroll özelliği kodlayan olduysa kodlama mantığı konusunda fikir verebilirlerse çok memnun olurum.

RainingCodes

12.05.2020 21:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Siteye Infinite Scroll özelliği nasıl eklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.