5.00 / 1 oy

Şezlong fiyatları nereye şikayet edilir?

Turizmcilerin hepsini aynı kegeye koymak istemiyorum ama tuttuğunu kertmeye çalışan çok sayıda ahlaksız işletmeci olduğu gerçeğini de yıllardan beri zaten görüyoruz. Turistlere 100 TL'ye lahmacun satmaya çalışan da ahlaksızdır 1.000 TL'ye şezlong kiralamaya çalışan işletmeci de fırsatçıdır. Yabancı turistleri yıllardan beri bezdiren ve bir gelen turisti bir daha Türkiye'ye tatile gelmeye tövbe ettiren bu fırsatçılar bu sefer de korona virüsü nedeniyle sezonu geç açmanın vermiş olduğu sinir ile yerli turistin de burnundan getirmeye karar vermişler gibi internette ardı ardına anlamsız şezlong kiralama, deniz kenarı otopark ücreti haberleri düşmeye başladı, öncelikle bu fiyatlandırmaların bir sınır içerisinde olması gerektiğini ve bölge yerkilileri tarafından sınırlandırıldığını umuyorum.

Tanımı yaptığıma göre merak ettiğim şey şudur, özellikle belediyenin sahilinde para kazanmaya çalışan işletmelerde 20-50-100-200 TL derken tuttuğundan kopartabildiğine para kopartmaya çalışan işletmeciler için haksız şezlong kiralama fiyatları konusunda şikayet edilebilecek merci neresidir? Belediyelere mi şikayet etmeli, polis mi çağırmalı yoksa savcılığa suç duyurusunda mı bulunulmalı?

Mustafa Mert

09.06.2020 16:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şezlong fiyatları nereye şikayet edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.