5.00 / 1 oy

Selektör Yapmak Hakaret Midir?

Bu sorunun cevabı, selektörün yapılma şekline göre hem evet hem de hayır olabilir. Korna dediğimiz aksesuar bile araçların birbirleri ile sesli olarak haberleşebilme ve ikaz edebilmeleri amacıyla tüm araçlara eklenmektedir ama birinin arkasında daaat diye kornaya asılırsanız evet, bu bir küfürdür. Ama yeşil yanmasına rağmen uzun süre hareket etmeyen bir araca (maalesef ışıkta telefonla oynamak çok yaygın) ya da otoparktan çıkarken arkasındaki aracı görmeyen bir şoföre ikaz anlamında kısa bir korna çalmak gerekliliktir.

Gelelim selektöre, şehir içinde olmasa da uzun yolda sol şerit sollama şerididir ve kimse için bu şeridin hakimi olma durumu yoktur. Dolayısıyla sürekli olarak sol şeritten gitmek isteyen şoförler haksızdırlar. Ancak araçlar sollama yapıyor olmalarına rağmen çok süratli olarak metrelerce geriden selektör yaparak gelmek kesinlikle bir hakarettir ve otoyol da olsa her yolun hız limitleri vardır. Satın aldığınız araba ne kada pahalı ya da turbo motoru ne kadar güçlü olursa olsun, önünüzde araç sollamakta olan bir araca 300 metre geriden selektör yapmaya başlama hakkını size vermez ve trafiğin sıkışık olduğu durumlarda da size geçiş hakkı tanımaz.

Sürekli olarak selektör yapan tiplere bu yüzden her fırsatta uyarıda bulunmaya çalışıyorum, sol şeridi haksız yere gasp etmiş bir sürücüyü uyarmak için 1-2 selektör yapılabilir, hala görmüyorsa bu öndeki sürücünün hatasıdır. Ancak çok uzaklardan fren yapmadan ve hız düşürmeden gidebilmek için sürekli selektör çakarak araç sürmek, o yoldaki herkese bir küfür gibidir ve böyle bir hakları da yoktur.

karadaglı

24.08.2020 11:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Selektör Yapmak Hakaret Midir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.