5.00 / 1 oy

Rocketman (2019) Filmi

Rocketman'in zamanlama açısından Bohemian Rhapsody (2018) ile karşılaştırılması zaten beklenen bir durumdu, ben de spoiler vermeden bu beklenti ile filmi seyrettim. Bilmeyenler için Rocketman, İngiliz rock yıldızı Elton John'un hayatını konu alan müzikal biyografi türünde bir film ve çok hızlı özet geçmek gerekirse müzikal kısımlarının zorlama ama Elton John'un iç dünyasını anlatabilmesi açısından da çok başarılı bir film olduğunu düşünüyorum. Çocukluğundan itibaren Elton John'un gözünden tüm travmaları ve etkileri çok güzel işlenmiş ve yetenkli bir piyanistten çok bir insan olduğu izleyiciye çok güzel yansıtılmış. Elton John'u canlandıran Taron Egerton'un da başarılı oyuncuğunu alkışlamak gerektiğini düşünüyorum. Filmin yönetmeni ise Dexter Fletcher, o kim diyecek olanlar için de Bohemian Rhapsody filminin yapımcısı olduğu özetini geçmem sanırım bir fikir vermiş olur. Bir parantez açarak Elton John'un filmin yapımcılarından birisi olduğunu da belirtmiş olayım, dolayısıyla Steve Jobs filmlerindeki gibi aslında olmayan olaylar var gibi gösterilmiş olamaz, en fazla biraz abartılmış olabilir, tümü de Elton John'un kendi ağzından aktarılmıştır diye tahmin ediyorum.

Filmin konusu ise oldukça sempatik ve güler yüzlü bir rock yıldızı olan Elton John'un çocukluğundaki ve gençliğindeki travmatik anıları ile bitmek tükenmek bilmeyen depresyonları ve hareketli yaşamının içerisinde fazlasıyla yer alan kötü bağılılıkları. Zaten filmin giriş noktası da üzerindeki hayli ilginç kıyafeti ile bu tanımlamayı yapmasıyla giriş yapıyor ve hikayeyi anlatmaya çocukluğundan başlıyor. İzleyici de filmin bir noktasına kadar üzerinde bu kadar ilginç kıyafetler olan bir rock yıldızına burada bu itirafları yapmasına yol açmış olan şeyler neler olabilir ki düşünceleri ve merakı ile kapılmış oluyor. Filmin akıcılığı ve olaylara verdiği süreler, aradaki gereksiz zorlama müzikaller dışında başarılı diyebilirim.

Biyografiyi, rock müziği, müzik tarihini, Elton John'u ya da daha da iyisi hepsini seven birisi için keyifli bir 2 saatlik film önerisi olarak tavsiye edebilirim Rocketman filmini. Rocketman mi yoksa Bohemian Rhapsody mi derseniz ise Queen'i daha çok sevmeme rağmen tercihim Rocketman olur.

 

denizil

08.09.2019 11:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Rocketman (2019) Filmi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.