5.00 / 1 oy

Powerpoint dosyasına nasıl şifre konur? (Resimli Anlatım)

Tıpkı word dosyasına şifre koyduğumuz gibi Powerpoint dosyalarına da açılışta şifre koyulacak şekilde parola ekleyebiliriz. Böylece ne kadar yayıldığını kontrol edemediğimiz ve örneğin eğitim hazırlayarak sadece kendi öğrencilerimiz tarafından kullanılmasını istediğimiz ppt ve pptx powerpoint dosyalarının en azından sadece şifreyi bilen kişiler tarafından açılabilmesini sağlamış oluruz.

Adım adım powerpoint dosyasına nasıl şifre eklenir:

1. Powerpoint dosyasını açın

2. Üstteki powerpoint menüsünden en soldaki Dosya > Bilgi (File > Info) menüsüne tıklayın.

powerpoint şifre ekleme

3. Belgeyi Koru (Protect Document) butonuna basın ve üsstten ikinci seçenek olan Parola ile Şifrele (Encrypt with Password) seçeneğini seçin. Açılan kutucuğa, powerpoint dosyasına eklemek istediğiniz şifreyi yazın. Olur da yanlış yazar da sonra siz de açamazsanız diye aynı şifreyi tekrar yazmanız istenecek.

 

4. Şifreleme işlemi tamamlandı. Artık bu dosyayı açmak ve sunum içeriğini görmek isteyenler sadece sizin bildiğiniz şifreyi öğrenmek durumundalar.

powerpoint şifre eklemek

Öz Hakiki Bumblebee

28.04.2020 21:50

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Powerpoint dosyasına nasıl şifre konur? (Resimli Anlatım)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.