5.00 / 1 oy

Powerpoint dosyasından şifre nasıl kaldırılır? (Resimli Anlatım)

En çok kullanılan Microsoft Office yazılımlarından Word, Excel ve Powerpoint için şifre koyma ve kaldırma kılavuzları hazırlamış oldum. Dün Powerpoint dosyasına nasıl şifre konabileceğini paylaşarak hazırladığımız sunumların istemediğimiz kişilere ulaşması durumunda nasıl korunabileceğini göstermiştim. Bugün de şifresini bildiğimiz powerpoint sunu dosyaları (ppt ve pptx) için açılışta çıkan şifreleri nasıl kaldırabileceğimizin kılavuzunu paylaşıyorum. Şifresini bilmediğimiz powerpoint dosyalarını açmak ve şifrelerini kaldırmak ile de ilgili kısa bir süre içinde birer rehber hazırlamaya çalışacağım.

 

Adım adım Powerpoint belgesinden şifre kaldırmak

1. Powerpoint dosyasını açın ve girişte sorulan şifreyi yazın.

2. Powerpoint dosyasının şifrelenmiş olduğunu korumalı belge ifadesinden de görebiliyoruz. Şimdi bu şifreyi kaldıracağız.

powerpoint şifre kaldırma

3. Kayıtlı şifreyi kaldırırken de şifre ekler gibi Belgeyi Koru (Protect Document) seçimi yaparak şifre ekleme penceresini açın ama bu sefer yeni bir şifre yazmak yerine hiçbir şey yazmadan tamam tuşuna basın.

4. Powerpoint dosyasını kaydederek (save edin) kapatın ve sonra tekrar açtığınızda artık açılışta şifre sorulmadığını göreceksiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

29.04.2020 23:55

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Powerpoint dosyasından şifre nasıl kaldırılır? (Resimli Anlatım)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.