5.00 / 1 oy

Photosop'ta Otomatik Konstrast Yapmak (Auto Contrast)

Kontrast bildiğiniz gibi zıtlık anlamına gelmektedir ve bir görselde kontrast ayarı yapmak demek, o görseldeki en aydınlık nokta ile en karanlık nokta arasındaki mesafeyi ayarlama işlemine kontrast ayarı yapmak ifadesi kullanılmaktadır. Photoshop'taki sayısız renk düzenleme aracından birisi de Auto Contrast (Otomatik Kontrast) aracıdır ve tıpkı auto tone aracında olduğu gibi menüden kolayca erilerek katmanlara uygulanabilir ya da kısayolu kullanılabilir. Bu yazıda da auto contrast nasıl yapılır ve otomatik kontrast ayarı yapılmış görsel ile yapılmamış görsel arasındaki öncesi sonrası karşılaştırmasına yer vermek istiyorum.

Görselde otomatik kontrast ayarı yapmak için:

1. Otomatik renk kontrastı düzenlemesi yapılacak katman seçildikten sonra Image menüsü altından Auto Contrast seçeneğine tıklayın. Klavye kısayolu kullanmak isterseniz Auto Contrast klavye kısayolu Alt+ Shift+ Ctrl+ L.

photoshop auto contrast menu

2. Önceki çalışmalarda kullandığım görsel ile auto contrast testi yaptım ve karşılaştırma görselini aşağıda paylaşıyorum.

photoshop auto contrast before after

meltem.designer

31.05.2020 17:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Photosop'ta Otomatik Konstrast Yapmak (Auto Contrast)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.