5.00 / 1 oy

PC Ekran Video Kayıt Programı Tavsiyesi (2020)

Çok hakim olduğum konular olmadığı için kendi çözdüğüm problemim için soru başlığı açtım, PC'de oyun oynarken video olarak ekran görüntüsü alabilen ve windows işletim sisteminde ücretsiz olarak kullanabileceğim bir program arıyordum, programlardan bazıları ücretli oldukları için hiç yanaşmadım ve sonunda meğerse çok da popüler olan bir program bularak tam istediğim gibi ekran videoları alabilmeyi başardım. Programın adı OBS Studio, bu bilgiye uzun zamandır vakıf olanlar soracak olurlarsa da evet mağara çok soğuktu :)

Bu kadar kullanımı pratik ve öğrenmesi kolay bir program varken diğer karmaşık ücretli programları kim neden tercih etmek ister bunu da anlayamadım açıkçası. Yine de bu süreçte incelediğim obs studio alternatifi diğer programlardan bazları:

- Apowersoft

- AceThinker

- Screencastify

- Bandicam

- Screencast-O-Matic

OBS Studio'da olmayan ve diğer programlarda olan bir özellik varsa açıkçası ben fark edemedim. Canlı yayın olarak da youtube'a direk streaming yapabiliyormuş ama bana bir süre recording özelliği yetecek zaten.

ultrack

11.11.2020 05:08

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PC Ekran Video Kayıt Programı Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.