5.00 / 1 oy

Parasite filmi (2019)

Uzak doğu sinemasını doğallığından ötürü çok seviyorum, Parasite (Parazit) filmi de inanılmaz doğal ve gerçekçi bir ambiyansa sahip. Film hakkında spoiler vermeden çok kısa bilgi vermeye çalışırsam, Parasite filmi dram ve gerilim türlerinde bir film ama kapitalizm konusunda da bol miktarda hiciv mevcut. Filmin konusu ise, alt sınıf olarak nitelenen bir ailenin erkek oğlu, arkadaşının referansı ile zengin bir ailenin kızına ingilizce dersi vermeye başlar. Sonra bu ailenin kızı, babası ve annesi de içerideki çalışanların referansları ile bu zengin ailenin yanında işe girerler ve deyim yerindeyse parazit gibi yayılırlar. Film ortalarına kadar oldukça durağan ve bundan ne film çıkabilir ki diye öylesine devam ederken izleyiciyi bir anda gelişen olaylarla birlikte ekrana kitlemeyi başarıyor ve filmin sonuna kadar da birkaç kez ters köşeye yatırırıyor. Sınıfsal farklar ve uçlardaki yaşam standartları ile insanların yaşadıkları trajediler konusunda çok ince düşünülmüş bir senaryo ve mükemmel işlenmiş bir oyunculuk var. Uzak doğu filmleri konusunda özel bir fanlığım olmasa da her yıl çıkan 2-3 özel uzak doğu filmi olur ve ben de bu filmleri kaçırmamaya çalışırım. Bana sorarsanız yılın uzak doğu filmi Parasite filmidir ve bu 2 saatlik mükemmel deneyim kaçırılmamalıdır.

denizil

22.09.2019 18:51

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 31 Mayıs 2022 20:32
    0

    filmin adı için daha uygun bir isim olamazmış. filmin sonu hakkında ise spoiler vermemek için bir şey yazamasam da kesinlikle çok vurucu ve akılda kalıcıydı

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Parasite filmi (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.