5.00 / 1 oy

Opera snapshot tool nedir ve nasıl kullanılır?

Opera'da adres çubuğunda son güncellemeden sonra ben buradayım diye renkten renge girerek kendini göstermeye çalışan bu özelliği bilmeyenler varsa diye yazmak istedim. Opera ekranında ister tüm sayfayı, ister seçilen belirli bir kısmını screenshot almaya yarayan harika bir özellik, üstelik direk olarak pdf olarak save etmek gibi de bir özelliği var. Son olarak kopyalama özelliği de koymuşlar ki paint gibi ilave programlar üzerine direk olarak ekran görüntüsünü yapıştırmak mümkün olsun. Opera dışındaki ekranları kaydetmesine izin vermişler mi denemedim ama başlangıçta Chrome'un birebir kopyası ve daha hafif sürümü olarak yola çıkan Opera, kendini özelleştiren bu tip küçük uygulamalar sayesinde kullanım yaygınlığını bence daha da artırmayı başaracak. Üçüncü parti eklenti seçenekleri elbette henüz Mozilla ya da Chrome kadar zengin olmasa da benim beğenimi kazanmayı başardılar.

İsmail Sevindi

22.10.2019 10:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 24 Ekim 2019 20:56
    2

    Eklenti çeşitliliği konusunda yeterince yükleme yapılmıyor olmalı ki Opera da bu özellikleri kendi bünyesinde tek kanaldan çözmeye çalışıyor halen. Chrome varken bence halen gerek yok opera'ya. Chrome'un fazla sistem kaynağı tüketmesi dışında Opera'dan hiçbir özellik eksiği yok, fazlasıyla eklenti seçeneği olduğu için tümü eklenebilir özellikler.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Opera snapshot tool nedir ve nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.