5.00 / 1 oy

Online XML dosyası hangi programla görüntülenebilir?

İnternet sitelerinde barınan büyük boyutlu feed gibi xml dosyaları tarayıcı ile açılmak istendiğinde açılma süresi anlamsız derecede uzun sürebiliyor ya da dosyanın büyüklüğüne bağlı olarak tarayıcıyı bile kilitleyebiliyor. Bu yazıda da büyük xml dosyalarını tarayıcı ile açmak yerine tercih edebileceğiniz popüler bir uygulamadan bahsedeceğim.

Postman, yaygın olarak API geliştirmek için kullanılan open source bir uygulama. İster windows, ister Mac, ister Linux için bilgisayarınıza uygulama olarak kurabilirsiniz. İsterseniz de Google Chrome gibi tarayıcılar için geliştirdikleri eklentileri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Postman ile bir web uygulamasının response bilgisini test edebileceğiniz gibi içerisindeki xml görüntüleyicisinin nimetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Online xml dosyasının url'si ile bir request oluşturduğunızda Postman, tarayıcınızdan kat kat daha hızlı bir biçimde xml sonucunu size gösterir ve prettify gibi xml dosyalarını okumayı kolaylaştıran araçları da isteğinize bağlı olarak etkinleştirebilir. HTTP istekleriniz için Postman, mutlaka bilgisayarınızda bulunması gereken programlardan birisi.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: XML'i JSON'a Dönüştüren Uygulama Tavsiyesi

bkz: Php'de Url'den XML Dosyası Okuma Hatası

bkz: Excel'de xml dosyası nasıl açılır?

bkz: Uzaktan ders için ekrana yazı yazma programı tavsiyesi

bkz: Harici hard diskten ücretsiz veri kurtarma programı tavsiyesi

bkz: Windows 10'da görev çubuğunda programın ismini göstermek

oissende

14.09.2021 13:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Online XML dosyası hangi programla görüntülenebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.