5.00 / 1 oy

Netflix Video Oynatma Hızını Değiştirmek

Televizyondan ya da bilgisayar üzerinden netflix izlerken belgesel gibi içeriklere sahip videoları youtube'da olduğu gibi 1.5x ya da 2x izlemek istiyorum ama player özelliklerinde böyle bir hız değiştirme özelliği bulunmuyor. Tarayıcı üzerinden netflix izleyenler ise Google Chrome'un Geliştirici (Developer) özelliği içine aşağıdaki kodu yazarak oyatma hızını değiştirebildiklerini keşfetmişler:

document.querySelector("video").playbackRate = 2;

Böyle bir kod yazarak videoların oynatma hızını ister 2x isterse de 10x olarak ayarlayabildiğini gösteren kaynaklar var, muhtemelen de işe yarıyordur ama benim anlamadığım madem böye basit bir tek satırlık kod yazarak video oynatma hızı değiştirilebiliyor, neden netflix bu basit özelliğe arayüzünde yer vermiyor?

Edit: Bu kodu her seferinde tarayıcıya yazmak yerine bir Google Chrome için hazırlanmış SpeedUp: Netflix, Prime videos eklentisi ile Netflix videolarının hızlarını Google Chrome'da değiştirilebildiğini keşfettim.

ahmet çelik

03.09.2020 00:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Netflix Video Oynatma Hızını Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.