5.00 / 1 oy

Müslüm Gürses'in annesini ve kız kardeşini babası mı öldürdü?

Gerçek adı Müslüm Akbaş olan Müslüm Gürses, Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinin Fıstıközü köyünde, 7 Mayıs 1953'te dünyaya gelmiştir. 

Zorlu bir hayatı olan Müslüm Gürses'in ölümünden sonra hayatını konu alan "Müslüm" filminin senaristleri Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi, yönetmenleri ise Can Ulkay ve Ketche'dir.  Film sinemada seyirciyle buluştuktan sonra en çok konuşulan ve merak edilen sahne, Müslüm Gürses'in annesini ve 2 yaşındaki kardeşi Zeyno'yu babasının öldürmesi olmuştur. Babası Mehmet Akbaş, 2 yaşında kundakta ağlayan kız kardeşi Zeyno'yu beşikle birlikte duvara fırlatarak öldürdüğü sahnede annesini de birkaç bıçak darbesiyle öldürmüştür. Bu sahnelerin gerçeği yansıtmadığı ve kurgu olduğu iddia edilse de gizemini hala korumakta. Mahkeme kararında Zeyno Akbaş'tan hiç bahsedilmemekte, sadece anne Emine Akbaş'ı öldürdüğü bilgisi verilmektedir. Fakat gerçekte kız kardeş Zeyno Akbaş'ın fotoğraflarının olduğu bilinmekte, nasıl öldüğü ise bilinmemektedir. Bununla birlikte annesinin bıçak darbelerinden kaçarak yandaki eve sığındığı fakat baba Mehmet Akbaş'ın anneyi bularak 22 bıçak darbesiyle katlettiği konuşulmakta. Hatta daha ileriye gidip balta ile öldürüldüğü fakat filme konulacak sahnelerin sert olmaması için biraz yumuşatılarak çekildiği söylentiler arasında yer almaktadır.

Müslüm Gürses'in erkek kardeşi Ahmet Akbaş ise asker kaçağıdır ve çatışmada hayatını kaybetmiştir. Filmde de babasının asker kaçağı olarak ihbar etmesiyle eve baskın yaılması esnasında öldürülmüştür. 

Müslüm Filmi kötü olmamakla birlikte Müslüm babanın hayatını ve yaşadıklarını anlatmak için yetersiz kalmış, gençlik sahnelerine fazla yer almış fakat ünlü olduktan sonraki sahneleri ise çok hızlı geçilmiştir. Müslüm Gürses'in seslendirdiği şarkılar ise kendi sesinden verilmemesi zoru başarmak olarak nitelendirilmiştir. 

 

yavuz

18.11.2020 11:50

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Müslüm Gürses'in annesini ve kız kardeşini babası mı öldürdü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.