5.00 / 1 oy

Modemden Kimin Hangi Sitelere Girdiğini Görmek

Evde ADSL hattı mevcut. Modem olarak TP-Link marka yeni bir modem aldım ama evde eski bir Zyxel modem de mevcut. Modemimizin yan duvara yakın olmasından dolayı yan komşumuz da bizim bilgimiz dahilinde (şifreyi sordu, ben de verdim) bizden kablosuz olarak internete giriyor. Ama evinde kullanmakta olduğu telefon ve bilgisayar ile hangi internet sitelerine girdiği konusunda endişelerim olduğu için bu soruyu açıyorum. Sonuçta yasa dışı internet sitelerine girerse modem ve internet hattı benim üzerime olduğu için emniyetten direk beni alıp götürürler, ben de kimseye bir şeyi ispat edemem muhtemelen.

İki farklı şekilde bu problemimi aşabileceğimi düşünüyorum. Birinci çözüm, girilen internet sitelerini ve o sitelere giren cihazın mac adresini modem ile log'layabilirsem bu işimi çözer. Eğer böyle bir log'lama hafızası yoksa da ara ara manuel olarak kontrol ederek hangi sitelere girilmekte olduğunu görebilirsem bu da içimi rahatlatır. Eğer farklı bir modem kullanarak bu özelliği kullanabilmem mümkünse yeni bir modem de alabilirim. Network konusunda bilgili arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

açparantez

23.09.2020 12:35

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Modemden Kimin Hangi Sitelere Girdiğini Görmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.