5.00 / 1 oy

Makine Öğrenmesi Kütüphanelerinden Hangisini Önerirsiniz?

Makine öğrenmesi (machine learning) konusunda treni kaçırmadan teknik olarak kendimi geliştirmeye başlamak ve ortaya örnek projeler koymak istiyorum ama o kadar farklı çalışma ve kütüphane var ki hangisinden başlayarak uzmanlaşmam gerektiği konusunda kelimenin tam anlamıyla kayboldum :( İnternetten yaygın olarak kullanıldığını gördüğüm machine learning kütüphaneleri:

- WebDNN (Deep Neural Networks/Derin Yapay Sinirağları odaklı ve TypeScript ve Python kullanılarak hazılanmış bir kütüphane)

- ml.js (tarayıcılar ve node.js için javascript kütüphanesi)

- Tensorflow.js (Google tarafından geliştiriliyor ve şu an sanırım en popüler kütüphane)

- natural (Node.js ile kullanılabilecek bir diğer javascript küütüphanesi)

- brain.js (Yapay sinir ağları konusunda gerekli matematik rutinleri konusunda en kapsamlı olduğu iddia edilen bir diğer javascript odaklı framework)

- ConvNetJs (yapay sinir ağları (neural networks) ve derin öğrenme(deep learning) eğitimini tarayıcıda alabilmenize imkan tanıyan bir kütüphane)

Sonuç olarak javascript'in her alanda bu kadar çok işe yaradığı bir yazılım dünyasına adım atmış durumdayız, ama javascript ne kadar standartlaşıyorsa machine learning gibi yeni çalışma alanlarına ilişkin kütüphaneler de bir o kadar çeşitleniyor ve dallanıyor. Tavsiye edeceğiniz tüm adımsal öğrenme prosedürleri için yardım istiyorum.

zonelman

29.12.2019 22:13

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Makine Öğrenmesi Kütüphanelerinden Hangisini Önerirsiniz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.