5.00 / 1 oy

Macbook air'e nasıl hdmi kablo takılır?

Macbook air'lerde hdmi girişi yok, ama hdmi kablo ile ben monitör bağlayarak bilgisayarı çift monitör (dahili notebook ekranı + monitör) kullanmak istiyorum. Nasıl bir dönüştürücü ve kablo almam lazım bu bağlantıyı yapabilmem için?

cancarlo

19.07.2019 09:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 19 Temmuz 2019 13:01
  13

  Apple notebook'larda mini display port adı verilen bir port var. İnternette de mini display port to hdmi araması yaparsanız istemediğiniz kadar ürün çıkacaktır karşınıza.

  İhtiyacınızı tam olarak değerlendirerek ürünlere bakmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin hdmi ya da vga çıkışı ihtiyacınız varsa bu tip adaptörler de var, hatta her ikisini birden aynı anda yapan adaptörler de var. alternatif olarak usb çıkışları da yetersiz derseniz daha büyük adaptörler de var.

  Ben HAMA HM.53246 adaptör (tekli mini display port to hdmi) almıştım, hama marka olduğu için biraz pahalı ama kablo da çok sağlam ve sarsıntılarda falan görüntüde en ufak bir oynama da olmuyor.

   

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Macbook air'e nasıl hdmi kablo takılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.