5.00 / 1 oy

Mac bilgisayarlar için Photoshop alternatifi program tavsiyesi

Öyle çok profesyonel fotoğraf düzenleme ya da resim işleme işlemleri yapmıyorum ama arada da ufak tefek amatör işi müdahaleler yapmam gereken görseller oluyor. Bir yıl kadar bir süreden beri Windows'tan Mac'e geçmiş ve her ikisini de kullansa da çoğunlukla Macbook'ta zaman geçirmeye başlamış birisi olarak Mac'e Photoshop alıp almamakta çok kararsız kaldım ama fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı sonunda almayarak alternatif ürünlere yönelmeyi tercih ettim. Sadece Photoshop için aylık 132 TL vermeyi açıkçası fazla buluyorum, tüm Adobe uygulamaları olsun deseniz fiyat bu sefer aylık 332 TL oluyor. Bu da yıllık neredeyse 4.000 TL ödeme yapmak anlamına geliyor. Bir kere ödeme yap ilelebet satın alarak kullan bir satış modelleri olmadığı için kira öder gibi yazılım parası ödemek yerine Photoshop ikamesi ve daha hesaplı olan yazılımlar aramaya karar verdim.

Yerli ve yabancı forumlarda çok tavsiye edildiği için ücretsiz olarak Affinity Photo programını indirdim ve şimdilik zaten amatör düzeyde olan tüm ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılamaya yetiyor. Programı satın almak istediğimde de 470 TL gibi bir ücrete satılıyor ki bu da Adobe uygulamalarının 2 aylık ödemesi bile olmadığı için çok makul.

Affinity Photo programı arayüz olarak Photoshop'a benzer bir şekilde tasarlanmış, yani Photoshop bilen birisi çok bocalamadan arayüze alışabilir. Adobe programlarında çok uzun yılların deneyimi var elbette ve bu programı Photoshop ile karşılaştırmak bu açıdan doğru olmaz, ama benim ilk deneyimlerim Affinity Photo'nun hız olarak Photoshop'tan daha hızlı olduğu yönünde. Ücretsiz deneme sürümü olduğu için zaten indirilip meraktan bile denenebilir. Programın Mac'e ek olarak Windows ve iPad versiyonları da olduğu için Mac kullanmayan arkadaşların da bir göz atmalarını öneriyorum.

cancarlo

19.12.2020 13:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac bilgisayarlar için Photoshop alternatifi program tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.