5.00 / 1 oy

Janttaki çatlak lastikten hava kaçmasına yol açabilir mi?

Kışlık lastik taktırdığımdan beri arka sağ lastiğimde sürekli olarak bir hava kaçağı mevcut. Önceleri subapta falan bir problem vardır diyerek pek önemsemeden lastiğe hava basıp devam ediyordum ama bugün iş çıkışı lastikçiye uğrayıp lastiği söktürdüm ve hava kaçağını bulmasını rica ettim. Daha suya batırmadan lastiğin janttaki çizik gibi duran çatlaktan kaynaklandığını söyledi ama janttaki çatlak ne alaka, lastiğin sürekli inmesi ne alaka anlamadım gitti. Kışlık lastiğe geçerken lastikçim (yeri uzak olduğu için bu sefer ona götürmedim) bana jantta eğrilik olduğunu söylediği için düzelttirmiştim, o da düzeltirken kaynak makinesi ile lastiği iyice ısıttıktan sonra eğri olan kısmı düzeltmişti. Benim bildiğim jant tamiri de böyle yapılır ama sonra acaba hata mı ettim diye de keyfim kaçtı. Az buz değil, bir jant dediğin en az 2.000 TL para, değiştirmeye kalksam içime öyle böyle oturmaz.

Özetle jantın durumu ile lastiğin hava kaçırması arasında nasıl bir ilişki olabilir ki? Konu hakkında bilgisi olup da yorumlamak isteyen olursa okumak isterim.

fatih arslan

12.12.2019 20:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Janttaki çatlak lastikten hava kaçmasına yol açabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.