5.00 / 1 oy

Iron Maiden'ın en güzel parçası hangisi?

En güzel parças hangisi serisine bugünkü konuğumuzIron Maiden diyerek bir kez daha kulaklarımı çınlatıyorum ama birkaç gündür yapmaya başlayınca aslında ne kadar çok grubun ne kadar çok parçası varmış çok sevdiğim ya da dinlemeyi unuttuğum bunu fark ettim. İngiliz metal gruplarının bence atası, NWOBHM (New vaew of Britich heavy metal/Yeni Dalga İngiliz Heavy Metali) akımının öncülerinden Iron Maiden'ı bu alanda henüz misafir etmeyerek çok büyük saygısızlık yaptığımı fark ettim. Eddie'ye de selam ederek ve bu listenin sadece kendi güncel sevdiğim ve dinlediğim parçalar olduğunu bir kez daha hatırlatarak başlıyorum. Listede neden Fear of The Dark yok demeyin ondan sonra, çünkü 20 yıl önce sıkıldım ben zaten Fear of The Dark dinlemekten, bir de üzerine her yerde duyunca iyice fenalık geldi. Ama nasıl Pink Floyd demek sadece Another Brick in the Wall demek değilse, Iron Maiden demek de Fear of The Dark parçasından çok çok daha fazlası demektir.

Not: Iron Maiden, stüdyo parçalarını bence canlı olarak çok daha güzel yorumlayan bir grup. Bugün yaşları 60'ın üzerinde olan Iron Maiden üyeleri (Bruce Dickinson 61, Steve Harris 63, Janick Gers 62, Adrian Smith 62, Nicko McBrain 67, Dave Murray 62) halen cayır cayır canlı performansları ile izleyenleri büyülüyorlar. Bir de yılların tartışma konusu hakkında kısacık fikrimi söylemek isterim, ben de Paul Di'Anno albümlerini (özellikle de ilk albümü) çok severim ama adamın alkol problemlerinden düştüğü hal ortada, bence grup üyeleri vokalist değişikliği yaparak kendi kariyerlerini kurtardılar ve Bruce Dickinson da olabilecek en doğru seçimdi. Ama Bruce Dickinson geri dönmeseydi de Blaze Bayley ile daha fazla ne kadar devam edebilirlerdi emin değilim. Ayrıca Nicko McBrain'i davul karakteri olarak ne kadar beğensem de Clive Burr eğer hayatta olsaydı ve çalmaya devam etseydi Iron Maiden'ın ilk albümlerindeki 32'lik atakları ile başka bir hava veren parçalarından daha çok dinleme fırsatımız olabilirdi.

1. The Trooper (Piece of Mind - 1983)

2. Hallowed Be Thy Name (The Number of the Beast - 1982)

3. Transylvania (Iron Maiden - 1980)

4. Dance of The Death (Dance of The Death - 2003)

5. The Sign of The Cros (The X Factor - 1995)

kuandık

06.09.2019 16:57

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 12 Eylül 2021 04:26
    6

    fear of the dark olmadığı kesin, tıpkı pink floyd'un da en güzel parçasının another brick in the wall olmadığı gibi. her grubun dönemin popüler kültürüne yakın olduğu için popülerleşmiş parçaları var ama aslında bunlar yıllarca çok daha derin ve kaliteli çalışmalar yapmış gruplar. styx deseniz boat on the river dışında parçasını bilen azdır ama albümlerine baksanız derya deniz.

  • 21 Şubat 2022 22:12
    2

    bence de kesinlikle Fear of The Dark'ın yer almaması gereken bir listedir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Iron Maiden'ın en güzel parçası hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.