5.00 / 1 oy

Hello Neighbor İncelemesi (PS4)

Hello Neighbor oyununu PS Store'da hep görüyordum ama 134 TL vermeye elim gitmediği için almaya hiç niyetlenmemiştim. Oyunun fiyatının 33.50 TL'ye düştüğünü görünce alıp bakayım, en kötü ne olabilir diyerek oyunu satın aldım ve saatlerce de başından kalkmadan oynadım. Müsadenizle bu kadar Hello Neighbor oynadıktan sonra da hakkında bir iki birşeyler yazayım ve alınır mı alınmaz mı sorularını yanıtlayayım.

Oyunu satın almadan önce hakkında tek bildiğim şey eğlenceli bir fragmana sahip olduğuydu. Senaryosu da karısına zarar veren ve evin içine kitleyen komşumuzun elinden karısını kurtarmak. Biliyorum, bu ne biçim hikaye diyorsunuz, ama bildiğiniz gibi değil..

Sokakta masum masum topuyla oynayan bir ergenken topunuz sizi bir cam kırılma sesinin olduğu bir noktaya getiriyor. Noluyor demeye fırsat kalmadan bir kadın çığlığı duyuyorsunuz ve bıyıklı komşunuzun evinin penceresinden görebildiğiniz kadarıyla adam karısına şiddet uyguluyor ve bir odaya kitliyor. Sonra da sizi adamın evini dikizlerken yakalıyor ve veriyor zopayı. Oyundakş amacınız da adamın karısını kurtarmak. Oyunun bundan sonraki aşamaları spoiler içerdiği için senaryosu hakkında daha fazla bilgi vermiyorum ama adventure ile gerilim arasında çok tatlı bir oyun olmuş.  Etrafktaki nesneleri alıp kullanabiliyorsunuz, amacınız önce bir şekilde eve girebilmek, ama bıyıklı adam sık sık karşınıza çıktığı için hop oturup hop kaldırıyor oyun. Bu grafiklerle korku oyunu mu olur demeyin, Resident Evil oyununu VR ile bitirmiş adamım ben, kaç kere zıpladım anlatamam :)

Oyunun senaryosunu bitirmek yaklaşık 2 saat sürüyor. 2 saatlik bir oyun deneyimi için 33.5 TL verilir mi derseniz kesinlikle verilir. Daha fazlası için bir yorum yapamayacağım ama alıp oynadığıma mutlu oldum ve gayet de keyifle oynadım. Sonuç olarak indirim bitmeden alıp oynamanızı tavsiye ediyorum.

Hasan81

02.09.2020 02:28

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hello Neighbor İncelemesi (PS4)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.