5.00 / 1 oy

Harici Harddiske İşletim Sistemi Kurulabilir mi?

1 TB'lık bir hard diskim var. Sürekli olarak farklı bilgisayarlarda çalışmak durmunda kalıyorum bu ara ve gittiğim yerlerde bilgisayarlar da zaten oluyor. Bu sebeple bilgisayar taşımak terine hard diskimi iki partisyona bölmek ve bir partisyonda dosyalarımı saklarken diğerinde de bir işletim sistemi çalıştırmak gibi bir fikir geldi aklıma.

İşletim sistemi konusuna hiç hakim değilim, oldum olası hep windows kullandım. Harici diske de windows 10 kurup portable olarak diski taktığım her bilgisayarda windows 10 işletim sistemini kendi istediğim ayarları ve içindeki dosyaları koruyarak kullanabileceksem bu benim için harika olur. Ama portable tak çalıştır işletim sistemi için windows 10 eğer uygun değilse tavsiye edeceğiniz bir linux dağıtımını da kurarak deneyebilirim. Linux konusuna fransızım diyebilecek kadar yabancıyım ama denemekten de kimseye zarar gelmez.

Harici diske işletim sistemi kurabilmek ve her bilgisayarda çalıştırabilmek için bilgisi olan yazar arkadaşların yönlendirmelerine ihtiyacım var. Bu sebeple bu sorumu yanıtlayabilecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

gokhan39

14.10.2020 11:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Harici Harddiske İşletim Sistemi Kurulabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.