5.00 / 1 oy

Google'ın AirDrop Benzeri Uygulaması Nearby Share Ne Zaman Çıkacak?

Önceleri Fast Share olarak isimlendirilen, sonra ise Nearby Share olarak isimlendirilmiş Google programı için çıkış tarihi ve kullanımı konusunda internetteki güncel bilgilere bakarken edindiğim haberleri paylaşmak istedim. Nearby Share uygulaması hem masaüstü bilgisayarlarda (Windows, Mac ve Linux) hem de Android telefonlarda çalışacak. Özellikle telefon ile bilgisayar arasındaki dosya transferlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için geliştirilmekte olan bu programın rakibi ve esin kaynağı ise elbette Apple'ın AirDrop uygulaması. Nearby Share'in Google Chrome üzerinde eklenti olarak hazırlanması fikri de değerlendiriliyormuş, bu sayede platform bağımsız olarak bilgisayarlar arasında dosya transferi yapmak da çok daha hızlı olabilecek. Google'uın sızdırdığı görseller arasında birbirine yaklaştırılmış telefolar arasında Bluetooth ya da WiFi üzerinden telefonlar arası dosya transferi yapabilmek de mümkün olacak gibi görünüyor, ama kötü niyetli kullanıcıların (her telefonunu yanaştıran her dosyayı alamamalı) açık bulamayacakları şekilde hazırlamaları da zaman alacağa benziyor.

Ben Nearby Share uygulamasının Android 11 ile birlikte gelmesini bekliyorum. Android 11 güncellemesini almayan telefonlar için nasıl bir çözüm üreteceklerini (ya da üretip üretmeyeceklerini) henüz bilmiyorum ama Nearby Share uygulamasının masaüstü dosyalarında bile özellikle Windows kullanıcılarına çok fayda sağlayacağını düşünüyorum.

xenix

23.06.2020 21:10

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'ın AirDrop Benzeri Uygulaması Nearby Share Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.