5.00 / 1 oy

Gmail'e mail geldiğinde tarayıcıdan (Chrome) bildirim almak

Whatsapp gibi mesajlaşma servisleri ya da çeşitli haber siteleri, yeni bir mesaj ya da haber oldupunda tarayıcıdan push notification benzeri bildirim gönderebiliyorlar, sağ altta küçük bir pencere çıkıyor ve içeriğin ne olduğunu kabaca görmemi sağlıyor, ayrıca bildirimin gelmesi ile birlikte mesajın da geldiğini anlamış oluyorum. Yeni mail geldiğini görebilmek için ise her defasında tarayıcıdan gmail'e girmem gerekiyor. Bir sekmede gmail zaten sürekli açık duruyor ama yeni mail geldiğinde gmail'in de benzer bir bildirim gösterme özelliği olmalı. Böyle bir özellik var da ben mi bulamadım yoksa gmail'e ilave bir eklenti kurarak bu problemi aşabilir miyim?

lazo

02.05.2020 16:38

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Aralık 2021 21:37
    0

    bildirim gönderen internet sitelerini ilk kez açtığınızda size bildirim gönderebilmek için izin isterler. eğer bu izni verdiyseniz gmail mail bildirimlerinin de size düşmesi gerekir. belki önceden bu izni engellemiş olabilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gmail'e mail geldiğinde tarayıcıdan (Chrome) bildirim almak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.