5.00 / 1 oy

Fusion 360'ta iki çizgiyi birbirine paralel yapmak

Autodesk Fusion 360'ta geometrik ihtiyaçlarımızı manuel düzenlemeler yapmamıza gerek kalmadan dahili özellikler ile gidermemiz mümkün. (bkz daha önce paylaştığım Fusion'da dik çizgi çizme örneği) Örneğin çizdiğimiz iki çizginin birbirine paralel oldup olmadıklarını, daha da iyisi tek bir tuşla birbirlerine paralel yapmanın mümkün olduğunu göreceğimiz bir örnek hazırlayalım.

fusion 360 line

Bu tasarımda 4 adet çizgi mevcut, yukarıdan aşağıya doğru 1. ve 4. çizgilerin de birbirlerine paralel olacak şekilde güncellenmeleri gerekiyor. Sketch palette içerisinde ya da üst sketch menüsü altında parallel aracını seçiyoruz.

fusion 360 sketch parallel

Parallel aracı aktif durumdayken 1. ve 4. çizgileri (line) seçtiğimizde Autodesk Fusion 360 programı bu iki çizgiyi birbirine paralel olacak şekilde tekrar düzenliyor ve bu iki çizginin birbirine paralel olduğunu görebilmemiz için bir de paralel ikonu ekliyor.

fusion 360 parallel line

 

cuneytsaglam

21.05.2020 18:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360'ta iki çizgiyi birbirine paralel yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.