5.00 / 1 oy

Facebook için nasıl bot yazılır? (2019)

Themeforest'ta temaları gezerken xerochat adında bir facebook aracı buldum, php ile hazırlanmış bir script ve hazırlayan hintli vatandaş da youtube üzerinden bu script panelin nasıl kullanılabileceğinin bir demosunu paylaşmış. ben facebook ve instagram için artık 3. parti bot yazlımlarına izin verilmiyor diye biliyordum ama adam çatır çatır otomatize edilmiş işlemler, chatbot ile otomatik mesaj cevaplamak gibi işlemler yapıyor ve muhtemelen twitter gibi diğer sosyal medya platformları için de benzer araçlar hazırlanmıştır. Peki bir sosyal medya botu yazmak için nereden başlamak ve nasıl adım atmak gerek? Bottan kastım da bu arada kurumsal hesaplar için akıllı ve makine öğrenmesi ile gelişebilen yan platformlar. Bu şekilde cidden başarılı iş fikirleri ortaya konabileceğini düşünüyorum. Sosyal medyadan haberi olmayanların sosyal medyanı uzmanı ceo diye kartvizitler bastırıp işler yaptığı düzende en azından adam akıllı yenilikçi çözümler hazırlanabilmiş olur kim uğraşmak isterse.

mbologlu

02.10.2019 09:12

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Kasım 2019 04:21
    1

    Python ve Php kütüphaneleri görüyorum arada twitter, instagram ve facebook botu olarak işlevler sunduğunu iddia eden ama hiç ihtiyacım olmadığı için kurup da denemedim. envato'da arama yaparak hazırlanmış ve kaynak kodu ile birlikte satılmakt olan bot temalarına göz atabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Facebook için nasıl bot yazılır? (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.