5.00 / 1 oy

Excel'de Sadece Belirli Bir Aralıktaki Hücreleri Çıktı Almak (Print)

Microsoft Word'de sayfa yapısı olduğu için sadece istediğimiz sayfaları baskıya gönderip çıktı alabiliyoruz ama peki Microsoft Excel'de sayfa gibi bir özellik de olmadığına ve sadece hücreler olduğuna göre örneğin sadece bir tabloyu çıktı almak istersek ne yapacağız? Bu problemin iki çözümü var.

1. Çözüm: Sayfa Düzeni görünümü (bkz: Excel Sayfa Düzeni (Page Layout) Kullanımı) içinde sayfalar halinde görüntülenen Excel dosyasından sadece istenen sayfaları baskıya göndermek.

2. Çözüm: Excel'de Yazdırılabilir Alan (Printable Area) özelliğini kullanmak

Büyük bir Excel çalışma dosyası içinde baskı almak istediğimiz küçük bir tablonun ya da grafiğin kaçıncı sayfalara geldiğini arayıp bulmak yerine ikinci çözüm olan yazdırılabilir alan özelliğini kullanmak çok daha pratik, bu özelliği kullanmak için;

Örneğin aşağıdaki gibi karmaşık bir Excel çalışma dosyasında sadece sol taraftaki seçili alanı baskıya göndermek istiyor olalım.

karmaşık excel- Yazdırmak istediğiniz hücreleri seçili duruma getirdikten sonra Sayfa Yapısı (Page Layout) menüsü altında Baskı Alanı (Print Area) ikonuna tıklayın ve altındaki Baskı Alanı Olarak Belirle (Set Print Area) ikonuna tıklayın.

excel print area

- Dosya menüsü altında Yazdır menüsüne geldiğinizde (kısayol: ctrl+p) yazdırma önizlemesi olarak sadece seçtiğimiz alanın görüntülendiğini göreceksiniz. Artık sadece istediğiniz hücreleri bu şekilde yazdırabilirsiniz.

excel sadece seçili hücreleri yazdırmak

Öz Hakiki Bumblebee

25.07.2020 00:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Sadece Belirli Bir Aralıktaki Hücreleri Çıktı Almak (Print)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.