5.00 / 1 oy

Mosh Pit (Ölüm Duvarı) Nedir?

Mosh pit (ölüm duvarı) metal konserlerinde (özellikle trash metal ve death metal gibi daha sert metal türlerini icra eden grupların konserlerinde) icra edilen bir tür aktivitedir. Mosh Pit uygulamasında seyircilerin ortasında büyükçe bir boş alan açılır ve mosh pit'e katılmak isteyen seyirciler müzik ile birlikte koşarak bu daire içinde çember çizerler.

Mosh pit her ne kadar olası kazalara sebebiyet vermesi olası bir aktivite olsa da yüksek adrenalini toplu halde boşaltmak için çok keyifli bir uygulamadır. Özellikle toprak zeminin olduğu yerlerde mosh pit yapıldıktan sonra toz duman ortalık birbirine karışır. Kimse kimseye vurmadığı ve adrenaline hakim olduğı sürece keyiflidir, ama genelde ters yönden mosh pit'e girerek arıza çıkartmaya çalışan ergenler yüzünden mosh pit bozulur ve birilerinin de kafası gözü dağılır. Yurt dışındaki konserlerde en asi ve radikal görünen insanlar bile mosh pit kurallarına uyduğu için böyle sorunlar nadir gerçekleşir, bizdeki az sayıda mosh pit denemesi ise bildiğim kadarıyka hep kavga ve mutsuz sonla noktalanmıştır.

Daha ileri seviye bir metal konser çılgınlığı için bkz: Wall of Death (Ölüm Duvarı) Nedir?

kuandık

18.01.2021 03:31

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mosh Pit (Ölüm Duvarı) Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.