5.00 / 1 oy

Sabunluk basınca geri kalkmıyor nasıl tamir edilebilir?

Banyodaki dekorasyonun bir parçası olduğu için kullanmaya devam etmek durumunda olduğumuz (yıllar önce almıştık ama o boyda ve o renk tonunda aynı sabunluğu bulmak artık mümkün değil) sabunluğun üstten sıvı sabın fışkırtam kısmı (kesin bir adı vardır ama ben bilmiyorum) düğmeye üstten bastıktan sonra basılı kalıyor ve kendisi geri kalkmıyor. Mekanik konularda pek bilgili olmadığım için içinde o düğmeyi geri kaldıran şey yay mıdır yoksa başka bir şey midir bilemiyorum.

İlk tercihim eğer tamiri mümkünse bu sabunluğu kendim onarmak istiyorum, bunun için de içinde bozulmuş olması muhtemel mekanizma nedir ve hangi parçayı nasıl onarmam/değiştirmem gerekir? Eğer bir şeyler kırıldığı içim tamiri mümkün değilse çok da übersonik bir teknololi olmadığını düşündüğüm bu sabunluk için içindeki pompa mıdır düğme midir musluk mudur artık neyse hangi parçanın yenisini nereden bularak kendim değiştirebilirim?

Not: eğer fotoğraf gerekiyorsa onu da çekerek yükleyebilirim ama üstten basmalı ev tipi standart sabunluk bahsettiğim, tipinin bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum ve bu arıza da eminim ki ilk kez benim başıma gelmiyordur.

sanem

18.01.2021 08:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sabunluk basınca geri kalkmıyor nasıl tamir edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.