5.00 / 1 oy

En Etkili Triceps Hareketleri

İri bir triceps, vicut geliştirmeye gönül vermiş insanlarda hacimli bir kolda olmazsa olmaz bir etken. Triceps'i irileştirmek ya da şekillendirmek için size en etkili gelen hareketleri buraya yazın, tartışalım, nasıl daha etkili hale getirilebileceğini birlikte bulmaya çalışalım ve hepsinden de önemlisi bol bol bilgi paylaşarak öğrenelim. Okumadan ve araştırmadan hiçbir spor olmaz, ama vücut geliştirme hiç olmaz.

Örneğin bende en etki sağlayan triceps hareketleri Seated Overhead Dumbell Extension ve Cable Push-Down hareketleri olmuştur. Hareket isimleri neden ingilizce derseniz, vücut geliştirme sporunun evrensel dili ingilizcedir ve hareketlerin ingilizce isimlerini bilmeniz, internette de bu hareketler konusunda daha esnek araştırmalar yapabilmenizi sağlar, bu yüzden bodybuilding demem vücut geliştirme derim ama cable push-down'a da Türkçe isim takmaya çalışmam.

taşkın

24.05.2019 13:25

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 22 Haziran 2019 14:36
  6

  Lying Bar Extension benim en sevdiğim ve çalıştıktan sonra da tricepslerimi en çok yakan hareket, ama herkesin kas yapısı birbirinin kopyala yapıştır anynısı olmadığı için her hareketin her bünyedeki etkisi farklı olur. Ayrıca insanların hareketleri yedire yedire yapmadıklarına çok sık rastlıyorum spor salonlarında, adam spora 1 saat ayırdım 1 saatte bu setleri bitirmem gerek mantığı ile gelmiş salona, hızlı hızlı hareketleri yapıyor, hatta çok yorulursa 10 tekrarlı seti 8. tekrarda bırakıp dinlenmeye geçiyor. Body Building, vücudu yorarak onarma sanatıdır, bu yüzden zorlamadan sonuç almak mümkün değildir. Ancak bunu yaparken de sağlıklı beslenme ve sakatlanmadan bilinçli düzenli spor yapma gerekliliklerini de atlamamak gerek.

 • 17 Haziran 2019 07:37
  4

  Herkeste etkisi farklı olur ama kendi programlarımda yer verdiğim triceps hareketleri:

  - Lying triceps extension

  - Close grip bench press

  - Ağırlıklı bench dip

  - Rope cable overhead

  - Cable kick-back

 • 20 Nisan 2022 18:27
  0

  biceps'i de kolun tamamını da güzel gösteren bence en kıymetli küçük kas grubudur ama kesinlikle biceps'in yanında underrated kalmıştır. çalıştırması da çok zevklidir at nalı gibi şekle gelince gösterişi de 10 numaradır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En Etkili Triceps Hareketleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.