5.00 / 1 oy

CKEditor class ve style bilgilerini siliyor

CKEditor, editörün kaynak bölümünde yapılan class ve style düzenlemelerini kaynak alanından çıkınca siliyor. CKEditor ile birlikte veritabanında saklanan sayfalarda Bootstrap sütun yapısını kullanabilmek için de sınıf adlarının kullanılması zorunlu olduğu için sınıf ve stil düzenleyicileri olmadan CKEditor kullanmanın bir anlamı kalmıyor. Bu otomatik düzenleme işlemini iptal etmek mümkün müdür?

koroglu

03.03.2020 16:26

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 4 Mart 2020 05:58
  4

  CKEditor 4 ve CKEditor 5 için class ve style attribute'larını otomatik silmesini istemiyorsanız config.js dosyasını açarak aşağıdaki iki satırı ekleyin.

  config.allowedContent=true;
  config.extraAllowedContent = 'div(*)';

  Bu satırlardan allowedContent style attribute'larının otomatik silinmesini engeller.

  extraAllowedContent içinde ise class gibi ek düzenlemelere izin vermenizi sağlar. div(*) olarak ekleyeceğiniz izin, div'ler içinde her türlü class ekleyebilmenize olanak sağlar. h1 ya da p gibi etiketler için de düzenlemeye izin vermek isterseniz tırnak içindeki ifadeyi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
CKEditor class ve style bilgilerini siliyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.