5.00 / 1 oy

Chrome'da tüm sitelerdeki yazılar aniden büyüdü/küçüldü

Aslında tüm tarayıcılarda (Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Safari, Opera...) gerçekleşebilen bir durum bu, bir anda klavyede ya da mouse'ta bir yere basınca bir anda açık olan sayfalara zoom yapılmış gibi her şey büyüyor (resimler ve yazılar) ya da tümü birden küçülüyor. Merak etmeyin, düzeltmesi de çok kolay bir işlem olduğu için önce bu durumun neden olduğunu, sonra da nasıl eski haline dönülebileceğini göstereceğim.

Tarayıcılarda ekran büyüklüğünü büyütüp küçültmek amacıyla eklenmiş bir özelliği yanlışlıkla kullanmanızdan kaynaklanıyor bu durum. Bu da aşağıdaki iki kombinasyondan birisini yanlışlıkla yapmış olmanız anlamına geliyor:

1. Klavyede ctrl tuşu basılı iken + tuşuna bastığınızda her şey büyür, ctrl ile - tuşuna aynı anda bastığınızda da her şey küçülür. Yazıların bir anda büyüyüp küçülmesi de buna dahil

2. Benzer şekilde ctrl tuşuna basılı tuttuğunuzda mouse'unuzun kaydırma çubuğu da yukarı ya da aşağı kaydırıldığında tarayıcı ekranındaki her şey büyür ya da küçülür

Yaptığınız işlemi geri almak için yukarıdaki iki yöntemi tersi olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. Ya da tarayıcınızın default (varsayılan) ekran büyüklüğüne dönmek için klavyenizden aynı anda ctrl ve 0 (sıfır) tuşlarına basabilirsiniz.

arabi

02.02.2021 01:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da tüm sitelerdeki yazılar aniden büyüdü/küçüldü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.