5.00 / 1 oy

Buz kazıyıcı araba camını çizer mi?

Özellikle arabanın gece park edildiği konum güneş almıyorsa sabaha karşı buzlanmalar çok fazla oluyor. Sabah da herkesin acelesi oluyor iş ya da okul telaşı ile, arabayı ne kadar kısa sürede sağlıklı sürüş şartlarına hazırlayıp yola çıkabilirsem kar diye düşünüp yola çıkıyoruz hepimiz. Arka camlarda rezistans olduğu için 5 dakika içeriside buzlar nasıl olsa kendi kendine çözülüyorlar camdaki rezistansın ısınması ile birlikte, ama ön ve yan camlar bildiğimiz gibi kütle kütle buz oluyor ve bu buzları da en hızlı yoldan camdan düşürmenin yolu hepimizin de kullandığı buz kazıyı ürünler oluyor. Bazen buz o kadar kalın oluyor ki yandan buza vura vura kırayım parçalayım derken arabanın ön camını kırmaktan çekiniyorum, ya da yandan hızlanıp buzu kıracak yeterli yer olmayınca yukarıdan buzu parçalamak için dikine vurcuğum da oluyor, bu darbeler de arada elbette cama da geliyor ve çizilmelere yol açıyor. Kendi soruma benim kendi tecrübelerim ile verdiğim cevap evet, buz kırıcılar araba camını çizer şeklinde. Bu probleme bir çözümü olanlar varsa birlikte değerlendirelim. Her türlü uygulama ya da bakım ürünü için cevap yazabilirsiniz.

karagöz

25.10.2019 10:20

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 24 Nisan 2022 16:17
  3

  buzlu ön cama silecek çalıştıranları görüp üzülüyorum ben de, bu dönemlerde ön sileceklerin sensörlerini kapatmak gerekiyor yoksa donan silecek kolları da kopar sileceğin üzerindeki donmuş parçalar da ön camı boydan boya çizebilir

 • 5 Kasım 2021 00:32
  2

  çoksert buzlarla inatlaşmamak gerek, önden arabanın camını ısıtırsanız zaten cama değen kısımları kendilerini hafiften salıyorlar ve buz kazıyıcı da buzları rahatlıkla temizlemiş oluyor. buzu kırmak amacıyla cam kazıyıcı ile aşırı güç uygulamak elbette cama da zarar verebilir.

 • 24 Nisan 2022 14:21
  1

  sert bir buz katmanına dan dun girerseniz elbette çizer, alkol bazlı buz çözücülerle buz katmanını iyice çözüp ondan sonra buz kazıyıcı kullanmak lazım

 • 31 Ekim 2019 22:05
  0

  Aynı soru benim de aklıma takıldığı için sabah arabaya binmeden önceden hazırlamış olduğum fıs fısı olan bir şişeye antifrizli cam suyu koyuyorum ve buzun üzerine püskürtüyorum. kolonya filan da koyabilirsiniz hangisine ulaşmanız daha kolaysa onu yapın. bir dakika içinde buz erimeye başlıyor zaten siz de rahatlıkla buz kazıyıcı ile yüzeysel temizleme işini yapabilirsiniz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Buz kazıyıcı araba camını çizer mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.