5.00 / 1 oy

Brightburn (2019)

Hikayenin kendini yavaş yavaş açık ettiği korku/bilimkurgu türündeki film. Fragmanda olduğu kadarıyla spoiler sayılmayacak biraz bilgi paylaşabilirim ve görüşlerimi de bu kadarıyla yazabilirim diye düşünüyorum. Film bir anti-kahraman filmi, yani 10 yıldır izlediğimiz iyi yürekli marvel ve dc süper kahramanlarının tam aksine bu sefer elimizde anti kahraman bir çocuk var. Fragmanının yarattığı yüksek beklentiyi tam olarak karşılayamamış olmasından dolayı çokça eleştirilen bir film olsa da ben olası bir devam filminin daha yüksek bütçe ile daha da iyi olabileceğini düşündüğüm için genel anlamda filmi beğendim.

 

Spoiler Başlangıcı

Superman'in farklı bir evrende kötü kuzeni olarak o gezegene düştüğünü ve 12 yaşında bir çocuk olarak hayatındaki tüm kızgınlıkları bu süper güçleri ile etrafındakilere zarar vererek giderdiğini düşünün. Ne arkadaşları, ne babası, ne de onu çok seven üvey annesi bu nefretine engel olabildi, bu anlamda da çocuğun iç dünyasının anlatılmasında bence biraz yetersiz kalınmış, çocuk haklı ya da haksız diyebilecek kadar sevemedik de kızamadık da.

Spoiler Sonu

denizil

19.07.2019 12:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Brightburn (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.