5.00 / 1 oy

Bilgisayarı ilk açtığımda tıkır tıkır fan ve hard disk sesi geliyor

Bilgisayarı sadece ilk açtığımda tıkır tıkır fan ya da harddisk sesi gibi bir şey geliyor, normalde bilgisayarlar fazlaca ısındığında saçma sapan sesler çıkartmaları gerekir ama benim kullandığım notebook artık yaşının da verdiği donanımsal problemler ile soğukken ses çıkartıyor ve 10 dakika kadar çalışıp ısındıktan sonra kendiliğinden düzeliyor. Tıkır tıkır gibi bir ses olduğu için nereden geldiği konusunda da maalesef net bir şey söyleyemiyorum. Çalışmasında bir problem yok, yavaşlamıyor ya da açılırken kilitlenmiyor, sadece ses yapıyor.

Eğer bir şey olmaz ise masraf çıkartmak istemiyorum, bu şekilde kullanmaya devam edebilirim. Ama eğer olası problerin habercisi ise değişmesi ya da onarılması gereken parçalara şimdiden müdahale etmek istiyorum. En çok korktuğun da eski tip hard diskin bir şekilde arızalanması ve içindeki verilerin kaybolması, en azından o verilerin yedeğini aldım ama yine de işletim sistemi de bu diskte çalıştığı için programlar ve ayarlar da gitmiş olacak.

Laptop türü bilgisayarında benzer bir sıkıntı yaşayan ve problem hakkında teşhis koyabilecek kimse var mıdır?

ismil taş

18.01.2021 22:14

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bilgisayarı ilk açtığımda tıkır tıkır fan ve hard disk sesi geliyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.