5.00 / 1 oy

Benimle aynı wi-fi ağına bağlı cihazları nasıl görebilirim?

Evimdeki internet çok yavaş, o kadar yavaş ki artık evdeki wi-fi ağına dışarıdan birilerinin bağlandığını ve bağlantımı sömürdüklerini düşünmeye başladım. Modemime bağlı olarak benimle aynı wi-fi ağını kullanan cihazları nasıl görebilirim? Hatta bir cihaz modemime bağlandığında bana uyarı verecek bir sistem var mıdır?

eralp

11.07.2019 18:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Temmuz 2019 12:11
    33

    Eğer ağın yöneticisi sizseniz, modem arayüzüne bağlanarak bağlı olan cihazları görüntüleyebilirsiniz, yeni bir bağlantı sağlanması durumunda alarm verebilir mi ondan emin değilim ama.

    Eğer ağ yöneticisi değilseniz, ip adreslerini yoklayarak bağlı olan cihaz var mı yok mu MAC adresi nedir gibi araştırmalar da yapabilirsiniz. Bunun da en pratik yolu, akıllı telefonunuzla wi-fi ağına bağlandıktan sonra Wifi Inspector, Who is on my WiFi, IP Tools: WiFi Analyzer gibi uygulamalar kullanarak IP adreslerinizi kontrol edebilir, yöneticisi olmadığınız ağlarda da küçük bir hata payı ile bağlı olan cihazların modeli ve adını da görebilirsiniz. En azından birileri modeminizin şifresini kırmaya çalışıyor mu diye kontrol edebilmenizin en pratik yolu bu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Benimle aynı wi-fi ağına bağlı cihazları nasıl görebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.