5.00 / 1 oy

Asus Usb Belleği Açılışta Görmeme Problemi ve Çözümü

Rufus'ta Partition Scheme Ne Seçmeliyim? MBR mi GPT mi? sorusunda da belirttiğim gibi usb bellekten windows 10 kurmaya çalışıyorum ve rufus ile iso formatındaki windows'u flash belleğe aktardım. Önce partition scheme olarak MBR seçtiğimde hem bios ekranında, hem de pc açılışında boot edilebilir cihazlar arasında flash bellek görünmüyordu. Problemi adım adım şu şekilde çözdüm:

1. Rufus'ta partition scheme olarak bu sefer GPT seçeneğini seçerek usb belleği tekrar biçimlendirdim (windows 10 64 bit iso dosyası var)

2. Asus'un bios ayarlarında şu değişiklikleri yaptım:

Boot menüsünde: Launch CSM: Enabled olmalı

Launch PXE OpROM: Disabled yaptım ama önemi yok

Security menüsünde: Secure boot control: Disabled olmalı

3. Değişiklikleri yaptıktan sonra Save & Exit menüsünden Save Changes and Exit seçeneğini seçerek kaydederek bios ekranından çıkın. 

4. Bilgisayarınızı power düğmesine basılı tutarak kapatın ve flash belleğinizi bir usb portuna takın. Sonra bilgisayarı güç düğmesine basarak geri açın ve sürekli esc tuşuna basın. Boot edilebilir cihazlar arasında flash belleğinizi de göreceksiniz. Eğer flash belleğinizin adı ile birden fazla seçenek çıkarsa UEFI olarak yazanı seçebilirsiniz.

mertkayzer

20.09.2020 20:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Asus Usb Belleği Açılışta Görmeme Problemi ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.