5.00 / 1 oy

Android Studio'da Infer Constraints Nasıl Kullanılır?

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda çalışan uygulamalar geliştirmek için Android Studio, 2013 yılından beri kullanılan ve geliştirilmeye devam etmekte olan bir IDE. Arayüz tasarımı açısından da geliştiriciye en kullanışlı ve çeşitlilik sunan araçlar da yine yıllar içerisinde ortaya çıkıyor ya da evrim geçirebiliyor.

Android Studio'da Infer Constraints özelliği, uygulamanın tasarımını geliştirmekte olduğumuz Design sekmesinde üstteki menüden kullanılabilen bir araç. Kullanımı ise, layout tasarımında her bir view için teker teker constraint eklemek yerine bu işlemi tek seferde otomatik olarak yapması ve geliştiriciye de zaman kazandırması.

Infer Constraints aracı, bir ekran tasarımında tüm view'leri tarayarak en uygun constraint'leri tahmin etmeye çalışır. Dolayısıyla kullanımından sonra da bir miktar yerleşim düzenlemesini manuel olarak yine ihtiyaç durumunda yapmanız gerekir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Android uygulamalarında dp nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Android uygulamasına animasyon eklemek

bkz: Android Studio Layout Türleri ve Özellikleri

bkz: Android Studio'da uygulamaya buton eklemek

bkz: Android Studio'da uygulamaya görsel eklemek

bkz: Android Studio'da uygulama arka planına tam ekran resim koymak

utku33

23.08.2021 08:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Studio'da Infer Constraints Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.