5.00 / 1 oy

Akış diyagramı hazırlamak için uygulama tavsiyesi

Basit bikaç akış diyagramı (flow chart) hazırlamak için visio satın almak ile draw.io kullanmak arasında gidip geliyorum. Şimdilik aklımdaki birkaç akış şemasını aktarmak için çok karmaşık ve detaylı uygulamalara ihtiyacım yok ama ilerleyen aşamalarda süreçler daha karmaşık bir hal alacağı için daha karmaşık programlar için de akış şemalarını hazırlayabileceğim ve ücretsiz bir uygulama, program ya da internet sitesi arıyorum.

Hep kağıt kalem çalıştığım için akış şeması çizme konusunda çıkan çok popüler uygulamalar olduysa çok uzak kaldım, sitede yazılım ile ilgilenen yazılımcı arkadaşlardan bu konuda tavsiyelerini rica ediyorum.

Not: renk ve şekil gibi bazit özellikler olsa işimi görecek, bir de internetteki çok uyduruk görünen internet sitelerinde load save özelliği olmadığı için her diyagramda sıfırdan başlamak gerekiyor, bu sebeple import export save load gibi özellikleri de olan bir uygulama olması lazım.

zirzop

23.01.2021 22:22

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 24 Ocak 2021 00:19
    31

    diagrams.net varken bence hiçbir ek programa ya da uygulamaya ihtiyaç yok, arayüzü inanılmaz pratik ve bahsettiğiniz tüm özellikler de misliyle var.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akış diyagramı hazırlamak için uygulama tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.