5.00 / 1 oy

Airties Modemde 5ghz wifi için farklı şifre koymak

Kullandığım modem Airties 5760 ve evde modemin iki farklı banttan kablosuz internet verme özelliğini de aktif olarak kullanıyorum. Evdeki çoğu cihaz 5 ghz bandındaki wifi ağını göremediği için evdeki otomasyon sistemleri ve wifi extender cihazlar bu wifi ağı üzerinde çalışıyor. Modeme yakın olduğum noktalarda da ben 5ghz wifi ağı üzerinden modeme bağlanarak daha hızlı internet kullanabilmiş oluyorum.

Problem, eve gelen akraba türü misafirlerde oluyor, evdeki kablosuz internetin şifresini sorduklarında 2.4 ghz ve 5 ghz wi-fi ağlarının şifresi aynı olduğu için iki ağa da aynı şifre ile girebilmiş oluyorlar. Ben 5 ghz wi-fi internet için farklı bir şifre belirleyerek sadece kendimin kullanabileceği bir şekilde önceliğe sahip olmak istiyorum. Airties modemlerde 5 ghz kablosuz internetler için farklı bir şifre belirleme özelliği var mıdır ve varsa bu ağın şifresi nasıl değiştirilebilir?

seckin

02.11.2020 20:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Airties Modemde 5ghz wifi için farklı şifre koymak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.