5.00 / 1 oy

Ad Astra - Yıldızlara Doğru (2019)

Çıkış tarihi 20 Eylül 2019 olan bir bilim kurgu filmi olarak yılın en merakla beklenen filmlerinden biri olan Ad Astra (Yıldızlara Doğru) filminin vizyona girmesine neredeyse 3 haftalık bir süre kaldı ve elimizde hangi bilgiler var ve bizi nasıl bir film bekliyor merak ettim ve araştırmak istedim. Öncelikle bilgisi olmayanlar için Ad Astra uzayda geçen bir film ve yönetmenliğini, The Yards (2000), We Own the Night (2007), The Lost City of Z (2016) gibi aksiyon içerikli filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan James Gray yapıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise başrollerde Brad Pitt, Liv Tyler ve Tommy Lee Jones gibi usta oyunculardan oluşuyor.

Gelelim filmin konusuna, Roy McBride (Brad Pitt) çocukken babasını (Tommy Lee Jones) uzayda jaybetmiş ve tüm hayatını uzayda babasını bulabilmek için bir astronot/mühendis olmaya adamıştır ancak ilk uzay denemeleri büyük bir başarısızlıkla sonuçlanır. Takip eden süreçte ise Roy McBride, babasının halen hayatta olduğunu ve dünya için çok tehlikeli planları olduğunu öğrenecektir.

Son yıllarda izleyicilerin karşısına çıkan The Gravity, The Martian ve Interstellar gibi başarılı yapımlardan sonra Ad Astra'nın da hemen bu filmlerke kıyaslanması dpğal bir sonuç olacaktır ama bu filmde zaman krılmaları ve solucan delikleri gibi bilim kurgu öğelerin yerine daha aksiyon içerikli bir film bizleri bekliyor gibi görünüyor, en azında şimdiye kadar yayınlanan iki fragmandan çıkarılabilecek bilgiler şimdilik bu kadar.

denizil

30.08.2019 20:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ad Astra - Yıldızlara Doğru (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.