5.00 / 1 oy

Access is Denied - Cannot Execute a Program Server Hatası

Hosting altında çalışan ve asp.net ile kodlanmış bir internet sitesinde tüm dosyalar (statik dosyalar da kod dosyaları da) Access is Denied - Cannot Execute a Program hatası ile görüntülenemez duruma geldi.

iis access is denied

Sitedeki tüm dosyalar ve sayfalar daha bir saat öncesine kadar sorunsuz çalışmaktayken durduk yere böyle bir hata almamın sebebi ne olabilir? Barındırma firmasına destek talebi için mail attım ama halen dönüş yapmadılar, sorun bizden kaynaklı değil diyebilirler mi sizce?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress $ is not a function hatası ve çözümü

bkz: Chrome ERR_CERTIFICATE_TRANSPARENCY_REQUIRED SSL Hatası

bkz: Cloudflare Error 523 Origin is unreachable hatası

bkz: VS Code No configured push destination hatası ve çözümü

bkz: Windows 10 Virtual Memory Too Low Hatası ve Çözümü

bkz: Not a valid win32 application hatası ve çözümü

oissende

04.08.2021 14:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 4 Ağustos 2021 15:04
    19

    dosyalarda ve kodlarda herhangi bir değişiklik yapıladan ortaya çıkan hatalar genellikle barındırma ortmından kaynaklanan hatalardır. System.ComponentModel.Win32Exception: Access is denied hatası da bildiğim kadarıyla sunucu izinlerinin eksikliğinden kaynaklanan bir hata. Dolayısıyla problemin kaynağının barındırma firması olması çok muhtemel. Zaten statik dosyalar için de bu hatayı veriyorsa hata sizde olamaz. İzinler için de hosting panelinden erişebileceğiniz bir düzenleme alanı olmadığı için düzenlemeyi onlar yapmalı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Access is Denied - Cannot Execute a Program Server Hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.