5.00 / 1 oy

16 Mbps hız ile ne hızda download yapılır?

Selamlar, evdeki internetin yavaşlığından artık gına geldiği için soru açmaya ve bir gariplik olup olmadığını bilenlere sormaya karar verdim. Turk.net ADSL internet bağlantısı kullanıyorum, binanın kablolama altyapısının maksimum 16 mbps hıza müsait olduğunu söyledikleri için hızım 16 mbps ama sanırım 32 mbps (ya da daha yüksek olabilir) bir internet hızı için fatura ödüyorum. İnternette oyun oynamak vb gibi çok fazla bağlantı hızı gerektirecek bir ihtiyacım olmadığı için çok da sorun etmiyordum ama artık youtube'da videolarda bile takılacak seviyede internet hızı problemleri yaşayınca internet hız testi yapmaya karar verdim.

speedtest.net üzerinden internet bağlantı hızımı test ettiğimde aldığım sonuçlar şu şekilde:

16 mbps hız testi sonuçları

Bu testi yaparken evdeki bütün cihazların internet kullanımları sıfırdı, modeme gelen tüm internet bu yani. Peki bu sonuçlar sizce de yavaş değil mi? Turk.net'e söylesem bir iyileştirme yapılabilir mi yoksa internet servis sağlayıcımı değiştirsem (Turkcell Superonline gibi) internet bağlantım hızlanır mı?

memet_hasta

18.05.2020 02:28

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
16 Mbps hız ile ne hızda download yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.